iAkadeemia

48373476_2149523405364670_2435924168311570432_o
Tartu Ülikooli iAkadeemia on innovatsiooniprogramm, mis ühendab üliõpilaste, teadlaste ja ettevõtjate maailmad.

Mis on iAkadeemia?

iAkadeemia eesmärgiks on algatada innovatsioon läbi uuendusliku kirepõhise õppimiskultuuri. Rõhk on koostööl – õppesessioonidel otsitakse lahendusi ettevõtete reaalsetele väljakutsetele ettevõtte esindajate, teadlaste ja tudengite ühistes meeskondades. Meeskondade ideelendu ning lahendust aitavad rajal hoida põnevad külalisesinejad, lektorid ja mentorid.

Lisainfot heidi.raudsepp@ut.ee või kristel.reim@ut.eeKeda me programmi ootame?

Ettevõtja!


Kui su ettevõttel on väljakutse, millele kohe lahendust näha pole või te pole kindlad, kas see on parim, siis on iAkadeemia suurepärane koht selle välja selgitamiseks!

“Väga praktiline ja huvitav”

Ave Svarts, Teater Vanemuise turundusjuht

Teadlane!

Kui oled huvitatud teadmistest, mis sinu valdkonnas on väljaspool teaduse maailma toimumas ja oled valmis väljakutsete lahendamiseks pardale hüppama, siis on iAkadeemia just sinu võimalus!

“Ka humanitaaridel on võimalik midagi pakkuda ettevõttele!”

Anneli Saro, Tartu Ülikooli kultuuriteaduste instituudi teatriteaduse professor

Tudeng!

Kui oled uudishimulik, kiire mõttelennuga ning tahad teada, kuidas päriselt rakendada neid oskusi, mida oled aastate jooksul omandanud, on iAkadeemia sulle!

“Seni parim asi, mis minu elus juhtunud on!”

Jakob Päll, riigiteaduste tudeng

Miks see töötab?

Kursusel moodustame meeskonnad, kus osalevad nii ettevõtte esindajad kui oma ala eksperdid – teadlased. Uuendusmeelsust ning nooruslikku nägemust annavad juurde tudengid.

2018. aasta iAkadeemias külalisesinejana käinud SEB innovatsioonidirektorMart Maasik tõdes, et vaatenurkade ja kogemuste mitmekesisus on üks võti, mis aitab uuenduste edukust ette näha. See annab infot muudes valdkondades toimuvast – avastused teaduses, väljakutest ettevõtetes.


46700056_2136995449950799_6993803824297148416_o
Martin Lohk, Eesti Energia AS

Programmi lõpuks loodame, et saame tootekirjelduse koos jooniste ja parameetritega paika, et pärast seda võiksime võimalikult tootmisküpselt tootmisse minna. Eesti Energia teema oli uue kaevandusroboti loomine. Meie toode on paratamatult nišitoode, aga vaatamata sellele kulus Gamechangersi programm meeskonnaliikmetele igati ära. Turunduse poole pealt olid väga head loengud. Mul oli meeldiv vaadata, kuidas üliõpilased töötavad – mõtlevad kiiresti, tegutsevad kiiresti, visandavad programmis kiiresti. Prauh ja valmis!

photo-1503248947681-3198-a-7-abfcc-9
Vello Vaherpuu, Tartu Ülikooli arvutiteaduse instituudi tudeng

Sain palju uusi tähtsaid kontakte, õppisin toodete ärilist poolt ja mulle tehti isegi tööpakkumine. Arvan, et ettevõtete, teadlaste ja tudengite kokku viimine on väga tähtis, et saavutada reaalne eesmärk. Ettevõttel on vaja teadlasi ja vastupidi, kuid nende kokku viimine pole alati kõige lihtsam.

previous arrow
next arrow