Ülikooli ettevõtluskursusel tekkinud ideega tähelepanu võitnud doktorant: Tartu Ülikoolis on meeletu kompetents

sTARTUp Day raames toimunud Tartu Ülikooli ettevõtluse õppetooli üle-ülikooliliste kursuste lõppvõistluse võitis sel korral Tartu Ülikooli doktorant Jakob Remmel oma nutika rakendusega YuMuuv.

Rakendust saavad ettevõtted kasutada oma klientuuri ja töötajaskonna motiveerimiseks läbi tervist edendavate kampaaniate.

Tartu Ülikooli doktoriõppes inimeste aktiivsust edendav Jakob Remmel lõi digitaalset platvormi, mis toob erinevate nutikellade tootjate ja aktiivsusmonitoride andmed ühele platvormile kokku.

„Hakkame seda toodet pakkuma ettevõtetele, et nad võiksid oma töötajate füüsilist aktiivust mõõta, ja neid selle alusel premeerida,“ märkis Remmel ja selgitas, et võistelda saab näiteks mõne sooduskampaania raames, et tootelt või teenuselt allahindlust saada.

Lõppvõistluse võitnud Remmel tõi tervislikkuse eest auhindu jagavale rakenduse edu pandina välja Tartu Ülikooli doktorantidele mõeldud ettevõtluskursuse. „Seal tekkis võimalus minna pitchima sTARTUp Day raames,“ ütles Remmel. „Ettevõtluskursus oli väga hea, sest aitas ja sundis mõtlema ärimudelit ja kontseptsiooni läbi, see pani mind praktiliselt tegustema,“ toonitas ta.

„Kui jääda üksi nurka arendama ja lootma, et teed hea asja valmis, siis ei jõua sa hea lahenduseni,“ tõdes Remmel ja lisas, et interdistsiplinaarne innovatsioon on väga oluline. „Oleme Tartu Ülikooli liikumislaboriga ka suhelnud, et kuidas saada algoritmid paika ja inimeste aktiivsust hinnata, mis on üldse tervislik käitumine ja kuidas see grupiti erineb.“

Tänu rakendust saatnud edule loodab Remmel toote valmis saada aprilli jooksul, et pärast kuu aja pikkust testimist olla juba rakendusega turul.

Tartu Ülikooli ettevõtluse õppetool pakub kõikide tasemete ja erialade üliõpilastele ettevõtlusalaseid vaba- ja valikaineid. Ettevõtlusaineid on võimaik õppida üksikult, moodulitena või ka kõrvalerialana.

Lisainfo: Mervi Raudsaar mervi.raudsaar@ut.ee ja Merike Kaseorg merike.kaseorg@ut.ee