
Rahvusvaheline akrediteerimiskomisjon tunnistas Tartu Ülikooli ettevõtlikuks ülikooliks
Ettevõtlike ülikoolide akrediteerimiskomisjon ACEEU andis 20. juunil Tartu Ülikoolile üle ettevõtliku ülikooli rahvusvahelise akrediteeringu.
Sõlmitud ettevõtluslepingud

2019. aasta esimesel poolaastal on Tartu Ülikool sõlminud kokku 33 ettevõtluslepingut kogusummas 2,33 miljonit eurot.
NUTIKAS
Suurimaks koostöömeetmeks Tartu Ülikooli ja ettevõtete vahel on kujunenud NUTIKAS rahastusmeede, mis avati 2016. aastal. Käesoleval aastal on TÜ esitanud selle meetme vahendusel koostöös ettevõtjatega 6 taotlust kogusummas 2,91 miljonit eurot. Rahastuse on sel aastal saanud 5 NUTIKA koostööprojekti kogusummas 1,65 miljoni eurot.
Ühised teadus- ja arendusprojektid on viinud mitme ettevõttega püsivamate koostöösidemete tekkimiseni. Nii on näiteks Värska Sanatoorium alustanud juba teist NUTIKA meetme projekti TÜ meditsiinivaldkonnaga ja Click and Grow peab läbirääkimisi juba teise ühise TA projekti alustamiseks TÜ füüsika instituudiga.
Kogu programmi jooksul alates 2016. aastast on meetmest rahastatud TÜ osalusega projekte 9,6 miljoni euro väärtuses.
Arendusgrant (ETAg)
Sel kevadel kuulutas ETAg esmakordselt välja arendusgrandi taotlusvooru. Toetuse eesmärgiks on testida ja/või luua eeldusi teadustulemuste kommertsialiseerimiseks.
TÜ esitas taotlusvooru 28 kommertsialiseerimispotentsiaaliga projekti. Juuni teises pooles saabunud vahehindamise tulemusena pääsevad taotlemise teise vooru edasi 15 TÜ projekti. Nende projektide täpsustatud taotlused tuleb esitada 30. augustiks.

Eksperimentaalse arenduse toetus täidab lünga innovatsiooniahelas
Tartu Ülikooli loodus- ja täppisteaduste valdkond toetab tänavu TÜ arengufondi vahenditega eksperimentaalarendust. Aprilli alguses toimunud taotlusvooru laekus 31 taotlust.
ADAPTER

Kokku on alates okt 2016 ADAPTERis 115 koostööepisoodi. Tartu Ülikool on ADAPTERi vahendusel alustanud 2019. aastal 19 koostööprojekti.
Intellektuaalomand
Kokku on 2019. aasta jooksul teatanud TÜ teadlased neljateistkümnest võimalikust IO objektist. Juuni lõpu seisuga on TÜl kokku 69 kehtivat patenditaotlust ja patenti.

Tartu Ülikooli leiutised on kaitstud 25 riigis
Tuntuim Tartu Ülikooli teadlaste leiutis on vaieldamatult piimhappebakter ME-3. Tänaseks on ME-3 olnud Tere AS piimatoodetes kasutusel juba pea 16 aastat.
TÜ hargettevõtted
TÜl on 55 hargettevõtet (spin-off). Nimekiri ettevõtetest.
2019. aasta esimesel poolaastal on ettevõtlusnõustaja tegelenud kokku 15 uue teadlaste ja tudengite äriideega.

TÜ hargettevõte TBD-Biodiscovery tõstis 4,5 miljoni euro suuruse investeeringu
Hollandi ettevõte SEAL Investment B.V investeerib Tartus tegutsevasse ravimifirmasse TBD-Biodiscovery 4,5 miljonit eurot, mis on kõigi aegade suurim välisinvesteering Eesti biotehnoloogiaettevõttesse