TÜ hargettevõte LightCode Photonics kaasas 425 000 eurot, et muuta autonoomsete sõidukite tööstust

Tartu Ülikooli füüsikalise optika kaasprofessori Heli Valtna asutatud ettevõte LightCode Photonics kaasas investoritelt 425 000 eurot, et luua uut tüüpi lidarsensoreid.

Investeermisringi juhtisid United Angels VC ja Superangel. Teiste hulgas investeerisid ettevõttesse mitmed Eesti varase faasi ingelinvestorid nagu Bolti kaasasutaja Martin Villig, endine Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi IT-valdkonna asekantsler Taavi Kotka, endine Skype juht Sten Tamkivi ja Pipedrive kaasasutaja Ragnar Sass.

2020. aastal asutatud Tartu Ülikooli intellektuaalomandit kasutava ettevõtte eesmärk on luua kompaktne lidarsüsteemi 3D-kaamera.

Lidarid on oma olemuselt arvuti silmad. See tehnoloogia võimaldab intelligentsetel süsteemidel tunnetada neid ümbritsevat keskkonda ja on ülimalt oluline komponent autoomsete süsteemide, nagu näiteks isejuhtivate autode koostises. Praegu turul olevad lidar-süsteemid on väga keerukad ja kallid, mis on ka üheks takistuseks nende laiemal kasutusele võtmisel autonoomsetes süsteemides. LightCode Photonics meeskonna arendatav toode loob tulevikus loodetavasti võiamluse lidareid lihtsamalt ja laialdasemalt arvuti nägemises kasutada.

Loe pikemat uudist investeeringu kohta ingliskeelsest portaalist eu-startups.com.

Heli Valtna läbis 2020. aastal Tartu Ülikooli hargettevõtete programmi ja liitus Tartu Teaduspargi S2B Launchpad inkubaatoriga.

Kui soovid edaspidi saada Tartu Ülikooli innovatsiooniuudiseid oma postkasti, siis liitu kvartaalse TÜ innovatsiooni infokirjaga siin.