TÜ eksperimentaalarenduse toetusele kandideerib peaaegu poolsada rakendusideed

Märtsi viimase päevani sai taotleda Tartu Ülikooli eksperimentaalarenduse toetust. Taotlusvoorus esitati 49 rakendusideed.

Eksperimentaalarenduse toetust annab ülikool teist korda. Kui eelmisel aastal katsetati toetusprogrammi loodus- ja täppisteaduste valdkonnas, siis sel aastal oli taotlusvoor avatud kõigi valdkondade teadlastele. Loodus- ja täppisteaduste valdkonnast esitati 21, humanitaarteaduste ja kunstide valdkonnast 7, sotsiaalteaduste valdkonnast 9 ja meditsiiniteaduste valdkonnast 12 taotlust.

Eksperimentaalarenduse toetuse fond on 250 000 eurot, mis jagatakse laiali kuni 25 000 euro suuruste grantidena (erandjuhtudel kaalutakse ka kuni 40 000 euro suurusi grante). Projekti periood on kuni 12 kuud, erandjuhtudel 18 kuud. Taotlusi hindavad arendusprorektor, nelja valdkonna esindajad, kaks ettevõtlus- ja innovatsioonikeskuse eksperti ning äriarenduse eksperdid väljastpoolt ülikooli.

„Kui soovime, et meie teadlaste töö viljad jõuaksid ka ühiskonda, siis on meil tarvis teha ülikoolina teadusprojekti lõpus veel üks samm turule lähemale,“ põhjendas arendusprorektor Erik Puura fondi vajalikkust. „Eelmise aasta katsevooru kogemus näitab, et nende projektide järel on ettevõtjad ja avalik sektor valmis meile vastu tulema ning tulemusi rakendama,“ lisas Puura.

„Väga positiivne on selleaastase taotlusvooru juures see, et kõik valdkonnad tulid kaasa ja kaks taotlust on ka kolledžitest. Kõikidelt on arvestatav hulk põnevaid taotlusi,“ kommenteeris TÜ tehnoloogiasiirde juht Jane Luht, kes konkurssi koordineeris. „Osa teemasid on turulejõudmiseks veel liiga toored ning vajavad täpsemat sotsiaalse ja majandusliku mõju analüüsi, aga nüüd on meil hulk rakenduslikke ideid, millega saame edasi töötada.“

Luht märkis, et taotlusvoorule on jälje jätnud ka praegune viirushaiguse COVID-19 puhang: mitmes taotluses puudutavad rakendused kas viirust ennast või laiemalt kriisi.

Koostöö Prototroniga

Taotluste esitamise aega jäi Tartu Ülikooli liitumine Prototroni rahastuga. Juba liitumist ette valmistades arutati eksperimentaalarenduse toetuse taotluste suunamist Prototroni konkursile. Üheksa taotlejat avaldasid selleks soovi ja nende taotlused kandideerivad lisaks Protoroni kevadises taotlusvoorus.

TÜ eksperimentaalarenduse toetuse taotlusvooru tulemused avaldatakse 21. aprillil ettevõtlus- ja innovatsioonikeskuse veebilehel eik.ut.ee ning ülikooli siseinfo kanalites.

Lisateave:
Jane Luht
tehnoloogiasiirde juht
ettevõtlus- ja innovatsioonikeskus
jane.luht@ut.ee
737 4804, 529 7956 (4804)