Teadlasele

EIK pakub teadlasele igakülgset tuge ettevõtlusega alustamiseks või oma teadusmahuka teenuse pakkumiseks nii Eesti kui välisettevõtetele. Samuti aitab EIK TÜ töötajatel kaitsta oma intellektuaalset omandit (IO) ja läbirääkimistel ettevõtetega autoriõiguste osas.

IO kaitsmine

Ülikooli õppejõudude, teadustöötajate ja üliõpilaste loodud teadus- ja arendustöö ning õppetöö tulemused ja õigused nende suhtes on intellektuaalne vara, mille väärtustamisest ja kaitsest on huvitatud nii autorid kui ülikool.

Ettevõtlusega alustamine

Teadustulemuse või võimekuse kommertsialiseerimiseks on vahel mõistlik arendada seda eraldi ettevõttes. Vajadusel saab sellise ettevõtte ise asutada – tulemuseks on spin-off: ülikooli intellektuaalomandit või infrastruktuuri vahendeid äritegevuseks kasutav ettevõte. Sellises ettevõttes on teadusrühma liikmed tihti ise omanikeks ja/või töötajateks.

Teenuste osutamine

Lihtsaim viis ettevõtluskoostööga alustamiseks on fikseerida oma labori või uurimisrühma poolt pakutavate teenuste loetelu. Kui sa ei ole päris kindel, mille järgi võiks turul huvi olla, võta ühendust ettevõtlus- ja innovatsioonikeskuse spetsialistega ning me aitame leida need teemad, mis võiksid ettevõtjat kõnetada.