Kaubamaja AS ja koostöövõrgustik ADAPTER kuulutasid välja konkursi “Edasiviiv eluviis”

Ühekordsed pakendid on maailmas suur probleem. Eestlased soetavad aastas ligi 300 miljonit kilekotti, keskmine eluiga on kilekotil aga 20 minutit ehk aeg, mis kulub poest koju jõudmiseni. Maailma mastaapi vaadates on numbrid aga veelgi drastilisemad – ÜRO keskkonnaprogrammi UNEP 2018.aasta statistika järgi tarbitakse maailmas hinnanguliselt 10 miljonit kilekotti minutis. Kui need kokku siduda, saaks planeedi ühe tunni jooksul seitse korda ära pakkida. Kui plasti tootmise kasv jätkub praegusel kiirusel, võib 2050.aastaks moodustada plastitööstus 20% kogu maailma naftatarbimisest.

Kaubamaja tunneb vastutust lisaks klientide teenindamisele ka keskkonna ja selle säästmise ees ning usume, et suudame koos oma heade klientidega kilekottide kasutuse vähendamisele olulisel määral kaasa aidata. Kahjuks ei ole veel leiutatud head lahendust, kuidas sõrmenipsuga kile- ja ühekordsetest pakenditest loobuda, kuid väikseid samme olukorra parandamiseks saab astuda meist igaüks.

Kaubamaja soovib lisaks teadvustamisele siiski veel enam ära teha ning sestap korraldab Kaubamaja koostöös Eesti teadus- ja arendusasutuste koostöövõrgustikuga ADAPTER konkursi, et leida uusi nutikaid lahendusi kile ja plasti taaskasutamiseks. Kilekottide müügist saadavast tulust paneb Kaubamaja välja 5000-eurose peaauhinna ideele, mis valdkonna spetsialistidest koosneva žürii hinnangul pakub kõige parema lahenduse.

Võistlustöid saab esitada 06.märtsist kuni 20.septembrini www.adapter.ee/konkurss/.

Konkursi tingimustega saad tutvuda siin.

Žüriiliikmed:

1. Kaubamaja AS juhataja Erkki Laugus
  2. Tartu Ülikooli arendusprorektor Erik Puura
  3. Tallinna Tehnikaülikooli materjali- ja keskkonnatehnoloogia instituudi professor Andres Krumme
  4. Tallinna Ülikooli ettevõtlussuhete ekspert Ingrid Hindrikson
  5. Eesti Kunstiakadeemia jätkusuutliku disaini õppejõud Kätlin Kangur