Ettevõtjad panustavad julgemalt teadus- ja arendustegevusse. TÜ ettevõtluskoostöö märtsis

Märtsi lõpu seisuga on Tartu Ülikool (TÜ) käesoleval aastal sõlminud  13 ettevõtluslepingut kogusummas 1,23 miljonit eurot.

Märtsis sõlmiti 5 lepingut kogusummas 242 452 eurot.

Nutika spetsialiseerumise meetme raames on 2019. aasta jooksul SA Archimedes rahastanud  kolme TÜ teadlaste osalusel ellu viidavat arendustöö lepingut summas 740 tuhat eurot.

Graafik näitab TÜ ettevõtlus- ja innovatsioonikeskuse vahendusel sõlmitud lepingute mahtu ettevõtetega. “Ettevõtte oma vahendite” puhul meile teadaolevalt ettevõtja toetusmeetmeid tööde rahastamiseks ei kasuta. “Toetusmeetmete vahendite” puhul teame, et ettevõtja kasutab oma vahendite võimendamiseks ka riiklike ettevõtjatele mõeldud TA toetuste võimalusi.

Ettevõtetega läbirääkimised märtsis

Koostöövõimaluste arutelud toimusid kokku 28 ettevõttega:

Antegenes OÜ, BioAge Lab Inc, FinnGen, Roche, Goldfinch Inc, BC Platforms AG, Amgen  AG, Showit  OÜ,  ABB Drives OÜ, Väike Täring OÜ, Bercman Technologies AS, XIV OÜ, HoloTense OÜ, Furella OÜ, Elisa AS, Graanul Invest OÜ,  Rakuten,  Taxify OÜ, Lipa Learning Ltd,  Sillamäe Sadam AS, Beholder.AI, Homecal OÜ, Mikaels Labs OÜ, Corrigo OÜ, Laiers Grupp OÜ, Saare Arenduskeskus SA, Rehler Ehitus OÜ, MultiCharge OÜ.

Tartu Ülikooli spin-off ettevõtted

TÜl on 55 spin-off ettevõtetNimekiri ettevõtetest.

Nõustamisel on 11 teadlast sooviga asutada ettevõte. 2019. aastal on lisandunud 4 olulist ülikooli teadusega seotud äriideed:

• Tartu observatooriumi projekti HYPERNETS võimaliku kommertsialiseerimise strateegia
  • Genoomika ja personaalmeditsiini valdkonna võimaliku spin-off ettevõtte idee
  • Võimalik spin-off äriidee ja tootearendus teemal “Väline elektriline neurostimulaator Parkinsoni haigetele”
  • Äriidee ja tootearendus teemal “Visuaal-digitaalne CV esitamise platvorm”

Koostöövõrgustik ADAPTER

Märtsis esitatud 22st päringust 12 olid päringud konkreetsetele teenustele.

Kokku on alates oktoobrist 2016 ADAPTERi vahendusel toimunud 102 koostööepisoodi teadusasutuste ja ettevõtete vahel. Märtsis lisandus 10 koostööepisoodi. Neist 8 Tartu Ülikooliga.

Üritused ja seminarid

03.04                    Sisekoolitus „Toote- ja teenusearenduse ABC“

18.04                    Sisekoolitus „Toote- ja teenusearenduse ABC“

25.-27.04             osaleb Adapter Maamessil. Planeeritud „tund teadlasega“, kus erinevate ülikoolide teadlased on Adapteri boksis ja rahvas saab tulla vestlema.

Aprill                    Üle-ülikooliline seminar „Huvide konflikt ja ettevõtluskoostöö TÜ-s“

17.05                    TÜ Delta majanduskonverents

23.05                    Nutikas neljapäev. Ringmajandus ja prügikorraldus. Tartu Ülikooli, Tartu Teaduspargi, Maaülikooli, Adapteri, ETAgi, Tartu linnavalitsuse ja Tartu ärinõuandla ühine seminaride sari Lõuna-Eesti ettevõtjatele ja teadlastele.