EIT Manufacturing

EIT Manufacturing projektide taotlusvoor on avatud 1. märtsist kuni 22. märtsini

Taotlusvoorus on sõnastatud neli fookusvaldkonda:

1. Inimese ja masina koostöölahendused sotsaiaalselt jätkusuutlikus tootmises
2. Paindlikud lahendused konkurentsivõimeliseks tootmiseks
3. Madala ökoloogilise jalajäljega süsteemid ja ringmajanduse lahendused roheliseks tootmiseks
4. Digitaalsed ja koostöised lahendused innovaatilistele tootmislahenduste ökosüsteemidele

Taotlusvoorust saavad raha taotleda kõik tootmislahendusi innoveerivad ettevõtjad.

Koostöös Tartu Ülikooliga esitatud taotluse maksimaalseks rahastuseks EIT Manufacturingi poolt on 1 000 000 eurot ühe projekti kohta.

Täpsemat infot taotlemise kohta saab kirjutades friedrich.kaasik@ut.ee

Euroopa Innovatsiooni ja Tehnoloogia Instituut (European Institute of Innovation and Technology – EIT) on Euroopa Liidu initsiatiiv, mis toob kokku ettevõtjad ning teadus- ja õppeasutused.

EIT Manufacturing (EIT M) on üks EIT temaatilisi võrgustikke, mille eesmärgiks on toetada Euroopas innovaatilist ja konkurentsivõimelist tootmist.

Tartu Ülikool (TÜ) on EIT M võrgustiku partner ja regionaalne innovatsioonikeskus. TÜ kaudu on Eesti tootmisettevõtetel võimalus saada infot EIT M erinevate taotlusvoorude kohta, osaleda kontaktüritustel ja saada ise EIT M liikmeks.

EIT M taotlusvoorud

Taotlusvoorudega saab tutvude EIT M veebilehel. Kui soovid täpsemat konsultatsiooni, milline rahastamismudel just Sinu ettevõttele sobib, siis võta meiega ühendust.

Liitu EIT M võrgustikuga

EIT M pakub oluliselt paindlikumaid lahendusi koostööks oma liikmetele. Kui soovid lähemalt teada saada, kuidas EIT M liikmeks saada, siis võta meiega ühendust.

Nutikad toidupakendid

TÜ teadlased on aidanud Eesti ettevõtetel lahendada mitmeid keerukaid tootmises ette tulevaid küsimusi. Üheks näiteks on pakenditootja Estiko-Plastari pakkekile, kus lisatud nutikas kiht aitab tuvastada lekkivaid pakendeid. Eriti oluline on selline lahendus toidutootjatele.