EIT Manufacturing

Euroopa Innovatsiooni ja Tehnoloogia Instituut (European Institute of Innovation and Technology – EIT) on Euroopa Liidu initsiatiiv, mis toob kokku ettevõtjad ning teadus- ja õppeasutused.

EIT Manufacturing (EIT M) on üks EIT temaatilisi võrgustikke, mille eesmärgiks on toetada Euroopas innovaatilist ja konkurentsivõimelist tootmist.

Tartu Ülikool (TÜ) on EIT M võrgustiku partner ja regionaalne innovatsioonikeskus. TÜ kaudu on Eesti tootmisettevõtetel võimalus saada infot EIT M erinevate taotlusvoorude kohta, osaleda kontaktüritustel ja saada ise EIT M liikmeks.

EIT M taotlusvoorud

Taotlusvoorudega saab tutvude EIT M veebilehel. Kui soovid täpsemat konsultatsiooni, milline rahastamismudel just Sinu ettevõttele sobib, siis võta meiega ühendust.

Liitu EIT M võrgustikuga

EIT M pakub oluliselt paindlikumaid lahendusi koostööks oma liikmetele. Kui soovid lähemalt teada saada, kuidas EIT M liikmeks saada, siis võta meiega ühendust.

Nutikad toidupakendid

TÜ teadlased on aidanud Eesti ettevõtetel lahendada mitmeid keerukaid tootmises ette tulevaid küsimusi. Üheks näiteks on pakenditootja Estiko-Plastari pakkekile, kus lisatud nutikas kiht aitab tuvastada lekkivaid pakendeid. Eriti oluline on selline lahendus toidutootjatele.