Baltikumi ülikoolid ühtlustavad koostöös Hispaania tehnoloogiarenduskeskusega teadmussiiret

Tartu Ülikool osaleb Euroopa Innovatsiooni- ja Tehnoloogiainstituudi  (EIT) rahastatud uues pilootprojektis „UNIcorn“, mille eesmärgiks on ühtlustada Baltikumi ülikoolide teadmussiirde protsesse.

Projekt keskendub ettevõtlusõppe, erinevate teaduse kommertsialiseerimise mudelite ja ka innovatsiooni juhtimise protsesside arendamisele.

Projektis osalevad lisaks Tartu Ülikoolile veel Tallinna Tehnikaülikool, Tallinna Ülikool, Stockholmi Majandusülikool Riias, Vilniuse Ülikool ja tehnoloogia arenduskeskus Technalia Hispaaniast.

EIT kõrgharidusasutuste algatuse raames rahastatakse projekti esimest, 2021. aasta detsembri lõpuni kestvat faasi 400 000 euroga ja positiivsete tulemuste korral pikeneb projekt lisarahastusega veel 18 kuuks.

EIT HEI algatuse eesmärk on tugevdada kõrgharidus ja teadus- ning arendusasutuste võimekust osaleda EIT innovatsioonisüsteemides. EIT HEI pilootvoorus rahastatakse 23 projekti.

EIT on Euroopa Liidu institustsioon, mille eesmärk on tugevdada Euroopa Liidu võimet luua innovaatilisi lahendusi globaalsete probleemide lahendamiseks.

Projekti rahastatakse EIT kõrgharidusasutuste algatusest: Innovatsioonivõimekuse tõstmine kõrghariduses.

Rohkem infot projekti kohta: Triinu Lööve, ettevõtlus- ja innovatsioonikeskus, triinu.loove@ut.ee