Aprilli kuu ettevõtlus- ja innovatsioonikeskuses – uus patent Jaapanist ja eksperimentaalarenduse toetused

Tartu Ülikooli (TÜ) loodus- ja täppisteaduste valdkond toetab tänavu TÜ arengufondi vahenditega eksperimentaalarendust. Aprilli alguses toimunud taotlusvooru laekus 31 taotlust kogusummas 1 234 200 eurot.

Komisjon valis välja 6 projekti, mille edasi arendmiseks ja turule lähemale jõudmiseks jagati kokku 175 000 eurot toetust.

Leiutised

Tartu ülikooli leiutised on kaitstud kokku 25 riigis. Tartu Ülikooli edukaima leiutise Lactobacillus fermentum ME-3 25. patent anti välja Jaapanis.

Tartu Ülikooli teadlased on käesoleval aastal teatanud kokku kaheksast võimalikust uuest intellektuaalomandi objektist, mille kaitsmise võimalusi ettevõtlus- ja innovatsioonikeskuse eksperdid koostöös teadlaste ja instituutidega hindavad.

Aprilli lõpu seisuga on TÜ-l kokku 70 kehtivat patenti ja patenditaotlust. Aprillis esitati üks rahvusvaheline patenditaotlus koostöös Tallinna Tehnikaülikooli ja Keemilise ja bioloogilise füüsika instituudiga.

Teadus- ja arendustöö lepingud ettevõtetega

Aprilli lõpu seisuga on Tartu Ülikool (TÜ) käesoleval aastal sõlminud  16 ettevõtluslepingut kogusummas 1,35 miljonit eurot.

Aprillis sõlmiti 3 lepingut kogusummas 120 000 eurot.

Nutika spetsialiseerumise meetme raames on 2019. aasta jooksul SA Archimedes rahastanud  neli TÜ teadlaste osalusel ellu viidavat arendustöö lepingut summas 853 tuhat eurot.

Ettevõtetega läbirääkimised aprillis

Koostöövõimaluste arutelud toimusid kokku 24 ettevõttega:

Interchemie Werken de Adelaar Eesti AS, KMG Inseneriehituse AS, 21st Sense OÜ, Trigon Capital AS, TaviTer OÜ, HealthcodeAI, Mobile Digital OÜ, Trinsect Solutions OÜ, Cellin Technologies OÜ, Tempid OÜ, Icoagen Cell Factory OÜ, Corrigo OÜ, Calefaac OÜ, Wortex Invest OÜ, Geneto OÜ, Taxify OÜ, Active Motif, Antegenes OÜ, BioAge Lab Inc, FinnGen, Roche, Goldfinch Inc, BC Platforms AG, Amgen  AG.

Tartu Ülikooli spin-off ettevõtted

TÜl on 55 spin-off ettevõtetNimekiri ettevõtetest.

Nõustamisel on 11 teadlast sooviga asutada ettevõte. 2019. aastal on lisandunud 4 olulist ülikooli teadusega seotud äriideed.

Aprillis toimunud loodus ja täpisteaduste valdkonna arendusgrandi konkursile laekunud 31 taotluse hulgas on mitmeid teemasid, mis vajavad analüüsimist võimaluse osas teadusmahuka ettevõttena edasi liikumiseks. Esmase tagasiside taotlejatele järgmiste võimalike sammude osas annavad ettevõtlus- ja innovatsioonikeskuse spetsialistid mai kuu jooksul.

Koostöövõrgustik ADAPTER

Kokku on alates oktoobrist 2016 ADAPTERi vahendusel toimunud 103 koostööepisoodi teadusasutuste ja ettevõtete vahel. Aprillis lisandus 1 koostööepisoodi Tartu Ülikooliga.

Üritused ja seminarid

Mai                   Üle-ülikooliline seminar „Huvide konflikt ja ettevõtluskoostöö TÜ-s“

16.-17.05 Adapter osaleb Latitude59 üritusel.

17.05                    TÜ Delta majanduskonverents

23.05                    Nutikas neljapäev. Ringmajandus ja pakend. Tartu Ülikooli, Tartu Teaduspargi, Maaülikooli, Adapteri, ETAgi, Tartu linnavalitsuse ja Tartu ärinõuandla ühine seminaride sari Lõuna-Eesti ettevõtjatele ja teadlastele.